LFR5201-12NPP 12mm ID x 35mm U Groove Track …
LFR5201-12NPP 12mm ID x 35mm U Groove Track Roller Bearing, Bearing inner diameter is 12mm, Bearing outer diameter is 35mm and Bearing width is 15.9mm.
LFR5201-12KDD U Groove Track Roller Bearing …
U Groove Guide Rail Track Roller Bearing Lfr5201 …
U Groove Sealed LFR5201-12NPP Bearings …
Deep Groove Ball Bearings: Related Search: U Groove sealed LFR5201-12NPP bearings 12x35x15.9 mm,LFR5201-12NPP U Groove track bearings 12x35x15.9 mm,LFR5201-12NPP Plastic nylon roller wheel with bearing for sliding door
LFR5201-12NPP 12mm ID x 12mm U Groove Track …
This LFR5201-12NPP U-groove ball bearing is double sealed, has a steel cage, and conforms to the ABEC 3 precision standard. It has a 12 mm inside diameter, a 35 mm outside diameter, a 15.9 mm depth, and a 12 mm U groove. This double-row U-groove bearing is suitable for linear motion applications where the bearing runs along a rail or track.